Život s cukrovkou

beseda s reprezentantem ČR v snowboardcrossu

Minulý týden s žáky 8.B pobesedoval čtrnáctiletý Matyáš Štefka, reprezentant ČR v snowboarcrossu, který vyhrál stříbrnou medaili na letošní Olympiádě dětí a mládeže ve freestylu.

Povyprávěl jim o své nemoci – cukrovce. Žáci se mohli dozvědět, co taková nemoc obnáší, jaké to bylo se s nemocí vyrovnat a jak se člověk může stát i přes velký handicap úspěšným sportovcem (věnuje se jízdě na snowboardu, longboardu, skatu a wakeboardu), kterého trénuje Eva Samková.

Pokud to Matymu vydrží, budeme ho moci sledovat na příštích ZOH, které se budou konat v Pekingu.

Připojené obrázky

maty Cukr s Evkou Cukr a skejt ODM 2018 Slopstyle 2.místo