Bible a my - okresní kolo

Letos se nám to hodně povedlo

ÚSPĚCH NAŠICH DĚTÍ V BIBLICKÉ SOUTĚŽI

V letošním roce se žáci naší školy opět zúčastnili okresního kola soutěže Bible a my v Pavlovicích. Vkládali jsme do nich velké naděje, protože většina z nich studuje již druhým rokem Bibli v Biblickém kroužku. Děti naši naději opravdu nezklamaly a celkově slavily velký úspěch. Nejlepšího umístění dosáhla Apolena Nováková z 8.A, která se probojovala ve třetí kategorii do semifinále jako čtvrtá, tam ale dokázala, že je lepší, porazila další soupeře a získala celkové 2. místo. Postoupila tak do celostátního finále, které se bude konat v březnu. Sczepan Kazsper ze čtvrté třídy se také dokázal v první kategorii probojovat do semifinále, kde získal krásné 5. místo. Úspěch je to opravdu velký, neboť oba dva soutěžili se 30 dalšími žáky i z gymnázií, které „nechali za zády“. Také děvčata z druhé kategorie slavila, přestože jim semifinále uniklo jen o vlásek. Renata Fridrichová 6.A i Klára Mikulicová 7.A za sebou nechali dvacet soupeřů a umístili se do desátého místa. Od minulého roku se výrazně zlepšili a to je skvělé, obzvlášť v takové konkurenci. Každá kategorie má své úzce zadané téma, které je třeba v Bibli detailně nastudovat včetně map a časových os. Všichni účastníci soutěže se tedy opravdu pečlivě a dlouho připravovali, proto všem GRATULUJEME a DĚKUJEME za vzornou reprezentaci školy i farnosti.

Markéta Otáhalová