Literární kvíz

k měsíci knih

Při příležitosti měsíce knihy, jsme si pro žáky, kteří rádi soutěží a „googlí“, připravili literární kvíz. Stačí najít správné odpovědi na soutěžní otázky a poslat je do 16. března na e-mail pvojteskova@zskobyli.cz .
    Vylosovaný výherce bude odměněn.

LITERÁRNÍ KVÍZ :

1. Před 45 lety 1.1. zemřel autor vědeckofantastických knih pro mládež. Jako 1. Čech pronikl na severní pól.
  2. Před 95 lety 3.1. zemřel autor románu přeloženého do více jak 50 světových jazyků a zakladatel "Strany mírného pokroku v mezích zákona".
  3. Před 90 lety 12.1. zemřel dobrovolnou smrtí autor povídky, jejíž námět zpracoval Leoš Janáček jako operu.
  4. Před 210 lety 4.2. se narodil průkopník českého divadla, v jehož jedné frašce zazněla píseň Kde domov můj.
  5. Před 165 lety 17.2. se narodil významný český překladatel, básník a dramatik, od něhož se dodnes hraje veselohra Noc na Karlštejně.
  6. Před 60 lety 17.2. zemřel autor jediné básnické sbírky. Nejznámější básní této sbírky je Ostrava.
  7. Před 125 lety 8.3. se narodila autorka psychologických a sociálních próz (novela pro dívky Předtucha).
  8. Před 45 lety 31.3. zemřel prozaik a novinář původním jménem Otto Popper.
  9. Před 50 lety 6.4. zemřel autor knížky pro děti Anička skřítek a Slaměný Hubert.
  10. Před 155 lety 14.5. se narodil prozaik a dramatik, který na řadě děl spolupracoval s bratrem Aloisem.

Obrázky Vám poslouží jako nápověda. Nejsou však ve správném pořadí.