VZPoura úrazům

prevence dětské úrazovosti VZP ČR

Víte, že v ČR v letech 2010 - 2015 při úrazech zemřelo 696 dětí, tedy tolik, že by zaplnily celou jednu základní školu se třiceti třídami? Dalších zhruba 10 tisíc dětí má za tu dobu po úrazech trvalé následky.

Proto nás dnes navštívili dva pánové, kteří následkem úrazu zůstali upoutáni na invalidní vozík. Od nich se děti dozvěděly mnoho informací o životě handicapovaných lidí. O tom, co následek úrazu přináší, ale také bere.

Ambasadoři byli velmi ochotní a vstřícní. Připomněli dětem zásady bezpečného chování a ukázali jim, že i s přes veškerý handicap jsou plni životního optimismu a elánu.