Okresní přebor škol v šachu

23. ročník Mistrovství ČR školních týmů - okresní kolo

Tak jako v předchozích letech dorazila základní škola Kobylí na okresní přebor škol v šachu čtyřčlenných družstev. Změna v tomto ohledu byla snad jen a pouze v čase, kdy naše škola přijela. Z pravidelného příjezdu vlakem se stal opožděný příjezd náhradní autobusovou dopravou. Ale jak se říká: „Špatný začátek, dobrý konec,“ vyplnilo se úsloví v tomto případě na výbornou. V nejmladší kategorii se podařilo urvat Sczepanu Kaszperovi, Matyáši Řačákovi (vyhrál druhou šachovnici jednotlivců), Martinu Helešicovi a Jozefu Kaszperovi (vyhrál čtvrtou šachovnici jednotlivců) první místo a po dlouhých šesti letech a spoustě druhých míst mohli naši žáci poprvé zvednou nad hlavu zlatý pohár. V kategorii druhých stupňů základních škol a víceletých gymnázií se našim reprezentantům Petru Burešovi, Ondru Šišmovi, Marku Šišmovi a Martinu Řačákovi také dařilo. Na zlato sice nedosáhli, ale i tak si pro pohár přišli, nakonec pro ten stříbrný. Pro obě družstva to znamená postup do krajského kola a možnost vylepšovat statistiku v kraji. V okrese nás také reprezentovali v B družstvech: Magdaléna Vykydalová, Martin Sedlák, Simon Pešout, Jan Kurečka, Pavel Kotík, Jiří Hanzlík, Jan Knápek, Nikol Bartáčková, Tobiáš sedláček a František Křen.

Děkujeme za reprezentaci a gratulujeme k úspěchu