Protikuřácký řetěz a Proč říct NE cigaretám

prevence kouření

V rámci prevence kouření proběhl na naší škole 12. listopadu tradiční Protikuřácký řetěz. Stejně jako v minulých letech vytvářeli žáci řetízky podle barvy, která značila jejich vztah ke kouření.

zelená - nikdy jsem ještě nekouřil
žlutá - kouřil jsem jednou nebo víckrát, ale v současné době nekouřím
červená
- kouřím pravidelně (i několikrát do týdne)

Cílem této akce je si znovu připomenout, jak kouření negativně ovlivňuje zdraví člověka. Ve srovnání s loňskými výsledky jsme dopadli o něco lépe. Z 262 zúčastněných 54,6% ještě kouřit nezkusilo, 42% má již s kouřením zkušenost a 3,4% se považuje za kuřáky.

Osvěta o škodlivosti kouření je potřeba, a proto jsme si pro žáky připravili projektový měsíc, ve kterém se budeme věnovat prevenci kuřáctví. Pro žáky sedmého a devátého ročníku jsme připravili odbornou přednášku Proč říct NE cigaretám, na kterou se mohou těšit 19. listopadu.

Připojené obrázky

řetěz