Ponožkový den

Pondělí, 21.3.2022

I letos oslavíme "Ponožkový den".

Pokud máte rádi barevné ponožky a chcete se na chvíli odreagovat od špatných zpráv, oslavte s námi 21. března “Ponožkový den”. Děti se pobaví a zároveň podpoří lidi s Downovým syndromem.

Barevné ponožky svým tvarem připomínají chromozomy (ponožky, když se dají patami k sobě, tvoří X), které jsou zodpovědné za toto zdravotní postižení. Jednadvacátý chromozom je ztrojený, proto jednadvacátého třetí.
Ponožkový den má poukázat také na to, že i lidé s Downovým syndromem jsou součástí naší společnosti.

A jak ho s námi oslavit? 21.3. (tj. v pondělí) si oblečte dvě různé ponožky.

Zajímají vás informace o dětech s DS? Najdete je třeba na stránkách Klubu rodičů dětí s DS: http://www.downsyndrom.cz/

Připojené obrázky